Two Zero Fit

O EMS

ELEKTRO MYO STIMULACE, tedy elektrická stimulace svalů, je pojem, který se několik desetiletí používá v medicíně v rehabilitaci a rekonvalescenci. Pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulzů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně tělo. Jen daleko častěji, než jsme schopni dokázat vůlí. Touto aktivací dochází buď k uvolnění zatuhlých svalů, nebo k jejich posílení.

Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnily, přibližně jednou za sekundu. S pomocí EMS to tělo zvládne 85x za sekundu. Při EMS tréninku, který je rozdělen na 4s záběru a 4s uvolnění probíhá každou sekundu 85 svalových kontrakcí.

Při 20minutovém tréninku jsme tedy 10 minut ve zpevnění a 10 minut v uvolnění. Tedy 51 tisíc svalových kontrakcí! Jako byste najednou odcvičili 2 hodiny 4-5x v posilovně. K regeneraci organismu dojde až po 6-7 dnech, kdy tělo funguje ve zvýšeném energetickém režimu.

Svaly takto procvičíme velice rychle a efektivně a zároveň dostatečně intenzivně, aby trénink nastartoval procesy v těle, které vedou k jeho celkovému zpevnění, svalové vyrovnanosti a zvýšené spotřebě energie.

Two Zero Fit
Two Zero Fit

1. ZPEVNĚNÍ SVALŮ A HUBNUTÍ

Cesta ke stálé hmotnosti vede jen přes vyrovnanou energetickou bilanci. Je potřeba spálit tolik energie, kolik energie přijmeme. Když chceme hubnout, musíme více energie vydat-a to dlouhodobým a pravidelným cvičením, které nám posiluje svaly. Svaly dokáží samy spalovat energii, a to i v klidovém stavu, takže čím více svalů máme, tím více kalorií z potravy vydají na své fungování a my hubneme.

SVALY JSOU DŮLEŽITÉ PŘI HUBNUTÍ PROTOŽE:

 • Spalují více energie než tuková tkáň – pomáhají vám hubnout.
 • Jsou těžší než tuk – proto při posilování neubýváte významně na váze.
 • Důležitější než nižší hmotnost je lepší tvar postavy.

2. ŽÁDNÁ CELULITIDA

Posílené svaly a nízká hladina tuku jsou přirozeným nepřítelem celulitidy. Dobře trénované svaly více napínají pokožku a ta je tím pádem hladká a pružná.

EMS TRÉNINK PŘISPÍVÁ K REDUKCI CELULITIDY PROTOŽE:

 • Elektrické stimuly pomáhají zpevnit vazivové tkáně.
 • Trénink redukuje tělesnou hmotnost a tuky.
 • Snadno udržíte optimální intenzitu a efektivitu tréninku.
 • Procvičujete současně všechny svalové skupiny.
Two Zero Fit
Two Zero Fit

3. SVALOVÁ VYROVNANOST

EMS trénink pomáhá efektivně stimulovat a posilovat i hluboké vnitřní svaly, které mají za úkol držet páteř ve správné pozici. Díky tomu můžete snadno upravit svalovou dysbalanci a obnovit symetrii svalového napětí. Pracujeme s 8 dvojicemi elektrod, kdy je každá dvojice umístěna na pravé a levé polovině těla. Impulz tak proběhne ve všech svalech „po cestě“ z jedné poloviny těla na druhou a ne jen v místech umístění elektrod. Proto jsme schopni touto metodou aktivovat celé tělo, všechny svaly. A to dokonce i ty, které standardně neumíme vůlí zapojit či je potřeba složitých cviků a dlouhého učení, jak je zapojit. Například svaly pánevního dna, hluboké zádové svalstvo apod. Tím, že impuls probíhá mezi pravou a levou polovinou těla a opačně, svaly obou polovin těla pracují naprosto stejně intenzivně. Odstraníme tak svalovou dysbalanci, která je nejčastější příčinou bolestí zad.

EMS DOKÁŽE VYŘEŠIT BOLAVÁ ZÁDA PROTOŽE:

 • Posílení vnitřních svalů eliminuje nadbytečný nápor na obratle.
 • Střídáním napětí a relaxace dosáhnou vnitřní svaly lepšího klidového napětí.
 • Svalová hmota rozšiřuje meziobratlový prostor a umožňuje lepší vyživení plotének.

EMS trénink je navíc šetrný ke kloubům, šlachám i vazům a tak je ideální cestou k posílení vašeho těla i v případě problémů s pohybovým aparátem.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb v souladu s pravidly pro užívání cookies. Více informací